Käibemaks ja 0% käibemaksuga tellimine

Käibemaksu arvestamine toimub vastavalt kauba saaja riigile.

Kui saaja riik on Euroopa Liidus.
Tellides eraisiku või ettevõttena, mis ei ole käibemaksu kohuslane, on hinnad saaja riigi käibemaksu määraga. Kehtiva käibemaksu numbriga ettevõtted saavad tellida 0% käibemaksuga.

 

Kui saaja riik on Euroopa Liidust väljas.
Euroopa Liidust väljapoole tellides on hinnad ilma käibemaksuta. Käibemaks arvestatakse maha ostu vormistamisel. Kõik saadetisega kaasnevad maksud tuleb saajal tasuda vastavalt saaja riigi reeglitele.

Ettevõttele, mis teises Euroopa Liidu riigis on käibemaksukohuslane, saab tooteid tellida 0% käibemaksuga. Selleks toimi järgnevalt:
1. Lisa soovitud tooted ostukorvi ja mine “Vormista ost” lehele.
2. Täida kõik lahtrid maksja info kohta.
3. “VAT nr kontroll” lahtrisse kirjuta käibemaksukohuslase number koos riigi tähisega. Näiteks Soome y-tunnusele lisa ette riigi tunnus FI ja sidekriipsu enne viimast numbrit pole tarvis kasutada. Kui number kehtib, tekib lahtri alla rohelisel taustal sellekohane kinnitus.
4. Kui lahtrid täidetud, kuvab tellimuse summas “Käibemaks (0%): 0,00€.”
5. Vali sobiv postitus- ja makseviis ning esita tellimus.

Maksmine

Klient tasub kauba eest müüja poolt pakutud maksekeskkondades, arve alusel pangaülekandega või kauplusesse kaubale järele tulles sularahas/kaardiga. Klient kontrollib enne arve tasumist, et arves toodud andmed vastavad kliendi tegelikule soovile. Klient tasub tellimuse eest ettemaksuna kauba müügihinna ja kohaletoimetamise tasu täies ulatuses. Tellimuse kättesaamise kohta saadab müüja kliendile e-kirjaga kinnituse ja arve. Müüja ja kliendi vahel jõustub müügileping alates kliendi poolt tasutud ostusumma tervikuna laekumisest müüja arvelduskontole või kasutatud maksekeskkonda.