fbpx

 

 

 

Töötades iluteeninduse vadlkonnas teadvustan enda eest hoolitsemise olulisust aina rohkem ning on ammu teada tuntud tõde, et end ainult ühiskondlike standardite järgi ilusaks tegemine on ainult üks osa meist. Võime panna pikad ripsmed ja ilusad küüned, aga kui silm ja hing ei sära, keha ja meeled on väsinud, siis puudub välisel ilul mõju. Naistena oleme me enda loomuselt juba teiste eest hoolitsejad ning lastes end ainult töörutiini vool igapäevaselt kaasa vedada ning andes pidevalt teistele, tuleb meil leida enda jaoks sobivad tehnikad, mis laeksid ja aitaksid meil tasakaalu säilitada. Arhetüüpselt on meie sees olemas mitut tüüpi naist – tütarlaps, perenaine , kuninganna , sõdalane, maag ja armastaja. Nende arhetüüpsete energiate tasakaalus hoidmiseks on võimalik teadlikult kasutada teatud tegevusi või rituaalne, et luua tervislik kooskõla nende kõigi vahel.

Vannirituaal.. midagi sisemisele armastajale.. 

Meie kõigi tänapäeva elu on infost pungil, meeli pommitatakse loodusest eraldunud maailmas valguste, helide, lõhnade, vibratsioonidega. Selle tulemusena ihkab meie keha ja hing ühendust maaga, et säilitada tasakaal ja sisemine rahu. Õnneks saame vee elemendi kaudu oma meeled taas äratada ja väsinud olemist kosutada.

Teadlikult loodud vannirituaal võib puhastada vaimu, elavdada energiat ja tervendada hinge. Kuigi tavaline vann puhastab füüsilist keha, võib teadlikult vette kastmine olla vaimselt oluline ja äratada kõik meeled tänu mõningatele looduslikele aroomiõlidele ja mineraalsooladele.

 

  • Kosutavaks vannirituaaliks pese enne enda vann ja vannituba korralikult puhtaks.
  • Viige kõik tehis- ja plastesemed vannipiirkonnast eemale. Vanni ümbritsev energia peab olema puhas ja saasteainetevaba, seega eemaldage sellised asjad nagu pardlid, hambaharjad, plastpudelid.
  • Ümbritsege vanni looduslike esemetega, mille hulka kuuluvad nt küünlad, viirkuid, kristallid.
  •  Lisage vanni endale meelepärast himaalaia soola/epsomi soola/ surnumere soola, eeterlikke õlisid ja lilleõisi.

Lisaks märkimisväärsetele füüsilistele raviomadustele neelab sool negatiivset energiat ja vibratsioone. Vannis olemist nautides võid endale ka mõnda meelepärast maski või näohoolitsust samal ajal teha. Vannist välja tulles ja end loputades võid endale teadlikult sisendada, et pesed ja loputad enda kehast ja enda energiavälijast ära kõik võõrad energiad, tunded, mõtted ja info, mille oled enda teadmata ülesse korjanud või mis on sinu suunas saadetud. Nii lood teadlikult eralduse ja piirid enda keha ja välja ümber ning võid kõik ebavajaliku koos veega torust alla loputada.

Vannirituaali on võimalik kasutada ka konkreetse kavatsusega mingi situtasiooni või tunde puhul. Kui olete teadlik sellest, mis teid sügaval sisimas häirib, võite valmistada vanni, mis võib konkreetseid olukordi parandada. Vee tervendavatest mõjudest saadav puhastusrituaal ja sügav psühholoogiline kasu võivad tuua teie hinge heaolutunde. Kuigi teie tegelik olukord ei pruugi pärast vaimset vanni muutunud olla, võivad teie toimetulekuvõime ja uus sisemise rahu tunne aidata teid keerulisematest takistustest üle saada tänu uuenenud emotsionaalsele rahu seisundile.

Vannirituaalidega võib loominguline olla ning teha need endale isiku ja meelepäraseks. Mõelge vannirituaalile  kui kohtingule iseenda, oma keha ja hingega; andke endale luba ja aega maailmast mõneks tunniks eemalduda enne ja pärast vanni. Kindlasti jooge rohkem vett, et pärast sooja vanni enda keha kosutada.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga